Děti z Prahy 11 nedají na městské strážníky dopustit

Doslova nadstandardní péči věnují muži zákona v městské části Prahy 11 předškolním dětem. Nejen že dohlížejí na jejich bezpečnost a to nejenom na přechodech u školek, ale navzájem se s dětmi také navštěvují v rámci různých vzdělávacích programů.

deti z materskych skol2

Nedávno využilo bezmála dvě stě těchto dětí možnost si zblízka prohlédnout koně z Jízdního oddílu Městské policie Prahy 11. Ředitel místního oddělení Petr Schejbal spolu se svými kolegy děti stájemi nejenom provedli, ale také jim názorně ukázali, jak se o koně starají a to od hřebelcování přes čistění kopyt až po vyčištění stáje. Děti tak mohly zjistit, že kůň toho nejen spoustu sní a vypije, ale že péče o něj není zdaleka tak snadná. Na závěr setkání si děti vyzkoušely, jaké je to nasedat na koně: místo živého se musely spokojit se dřevěným koníkem jménem Bořivoj. Děti se také seznámily s bernardýnem Barykem, který má za sebou pohnutý osud. „Je to jeden z pěti psů z Prahy 5, jejichž majitel čelil exekuci. Bernardýna jsme za symbolickou korunu zakoupili a našli pro něj uplatnění; stráží nám areál,” doplnil Schejbal. Členem jihoměstského týmu se Baryk stal v březnu a je na to právem pyšný.

deti z materskych skol1

Na oplátku pozvaly děti strážníky k sobě a to konkrétně do mateřské školky Mírového hnutí, kde ukázaly, že jsou velice zběhlé v problematice dopravních předpisů. Strážníkům hbitě odpovídaly na všechny otázky. Ti jim na oplátku ukázali, co všechno u sebe strážník nosí a to od obušku přes pouta až po služební zbraň.

„Jsem velice rád, že spolupráce městských strážníků a mateřských škol funguje v takovém rozsahu. Zvlášť dopravní výuku dětí považuji za klíčovou a to nejen proto, že je od září 2013 povinnou součástí školních vzdělávacích programů, ale také proto, že posilování bezpečnosti dětí v silničním provozu je jednou z našich priorit“ říká starosta městské části Prahy 11 Dalibor Mlejnský.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55