Připravte dětem do školy chutnou svačinu s tuňákem

Připravujete každý den dětem svačinu do školy a pomalu Vám dochází nápady? Chcete, aby se Vaše ratolest stravovala zdravě? Na tyto každodenní strasti myslela značka oblíbených tuňáků, která uspořádala pro studenty středních odborných škol již druhý ročník gastronomické soutěže „Svačina roku s Rio Mare“. Úkolem soutěžících bylo navrhnout a vytvořit zdravou, ale chutnou svačinu pro děti, žáky nebo studenty s využitím tuňáka.

Screenshot - 28.1.2015 , 16_15_17

Soutěž chtěla také poukázat na stále nízkou spotřebu ryb a rybích produktů u nás ve srovnání s ostatními zeměmi. Přitom například maso tuňáka obsahuje významné množství fosforu, důležitých vitamínů skupiny B a je cenným a bohatým zdrojem bílkovin.

Do soutěže se přihlásilo celkem 112 studentů, a to tedy znamenalo stejný počet nových receptů a nápadů, jak dětem připravit lehkou svačinku. Soutěžící navrhovali nejen sendviče, bagety, saláty, plněné tortilly, ale i muffinky, palačinky a dokonce i sushi. Zkuste dětem připravit třeba recept Gabriela Brožka z Brna, který skončil v soutěži na druhém místě.

Screenshot - 28.1.2015 , 16_15_28

Tebi salát s fazolemi a tuňákem Rio Mare

Suroviny na 4 porce:

200g tuňáka Rio Mare v olivovém oleji, 200 g sterilovaných fazolí bez nálevu, 60 g řapíkatého celeru, 1 menší cibulka, 1 lžíce Tebi droždí, sůl, špetka pepře, extra panenský olivový olej Monini, citronová šťáva LiMMi; Ozdoba a doplnění: plátky rajčat, hlávkový salát, bylinkové máslo, bageta

 Screenshot - 28.1.2015 , 16_15_48

Postup přípravy:

Na olivovém oleji zpěníme najemno nakrájenou cibulku. Přidáme Tebi kvasnice a necháme vychladnout. Polovinu fazolí rozmixujeme se šťávou z tuňáka a dáme do misky. Přidáme cibulku s kvasnicemi, druhou polovinu fazolí a jemně nakrájený řapíkatý celer. Dochutíme solí, pepřem a citronovou šťávou. Nakonec zamícháme kousky tuňáka Rio Mare a podáváme. Můžeme doplnit zeleninou, bylinkovou bagetkou nebo jiným pečivem.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...