Jak v zimě správně pečovat o vlasy?

Zima dává vlasům pořádně zabrat. Mráz v kombinaci se suchým vzduchem z topení způsobují, že vlasy slábnou, lámou se a ztrácejí svůj lesk. Ale nemusí tomu tak být! Stačí si osvojit pár snadných postupů!small

Hydratace

Aby si vlasy zachovaly svůj lesk, potřebují dostatek vody. To stejné platí i pro pokožku hlavy. Proto je nutné dodržovat pitný režim, díky kterému zamezíte vysoušení pokožky. A samozřejmostí by také měl být šampón s hydratačními účinky a UV ochranou.

Tip: Máte extrémně suché vlasy? Vyzkoušejte třeba ochranné spreje a hydratační masky.

Zdravé vlasy = krásné vlasy

Aby se vlasy nelámaly, byly silné a zvládly zimní zápřah, který jste si pro ně nachystala, dopřejte jim živiny a vitamíny. Balzámy, masky a jiné přípravky k péči o vlasy by se měly stát součástí vaší každodenní kosmetiky.

Pro vlasy jsou důležité především bílkoviny a vitamín B – zařaďte do svého jídelníčku ořechy, ryby nebo doplňky stravy, které vlasy dostatečně vyživí.

Tip: Prvním příznakem slabých vlasů bývají třepící se konečky. Než vyrazíte na svah, zastřihněte slabé a rozlámané konečky – vaše vlasy pak budou silnější a pevnější. A nemusíte se hned objednávat ke kadeřnici – zastřihnutí zvládnete bez potíží doma, ale určitě si na to raději pořiďte kadeřnické nůžky a ty s kulatou špičkou raději zase schovejte do šuplíku.

Nezapomeňte na pravidelné balzamování – pořiďte si kvalitní kondicionér, které vaše vlasy obalí ochrannou vrstvou. Nebo můžete vyzkoušet osvědčené babské recepty – opravdu fungují!

Tip: Pokud dáváte přednost přírodním řešením, vyzkoušejte zábal z olivového nebo kokosového oleje. Jednou týdně na vlasy naneste štědrou dávku vybraného oleje, vlasy zabalte do ručníku a nechte hodinu působit. Vlasy umyjte a těšte se z lesklých a vyživených vlasů. Proceduru můžete opakovat jednou týdně.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55