Sluneční brýle nejsou jen doplňkem

Sluníčko se nám ukazuje každým dnem, a tak je jasné,  že vytahujeme sluneční brýle. Přestože i tento malý doplněk podléhá módním trendům, jedná se o ochranu zraku, kterou bychom neměli podceňovat. Kvalitní sluneční brýle jsou opravdu perfektním kamarádem do tohoto počasí.

Ochranný filtr je důležitý

Je spousta lidí, kteří si kupují levné sluneční brýle na tržnici či někde u stánků, než že by se vydali do lékárny. Rozhodně za to nikoho nemůžeme soudit, ovšem tito lidé přidělávají starosti sami sobě. Většina levných slunečních brýlí je totiž opravdu jen na okrasu, tedy vhodný doplněk. Avšak tyto brýle často postrádají to nejdůležitější, což je ochranný filtr. Vzhledem k tomu, že jsou tmavém se často mylně tváří jako ochranné brýle. Ale málokdo ví, že tmavé sklo nutně neznamená, že je na nich ochranný filtr. V případě, že chcete mít opravdu kvalitní sluneční brýle, které váš zrak chrání, tak vás to bude stát více peněz, než ty z krámů.

Brýle, přes které nevidíme

Další nevýhodou brýlí, které koupíme za pár kaček, je vada skel. Po čase zjistíte, že se přes ně opravdu nedá dívat, protože se vám najednou objevila na skle nějaká šmouha, která nejde dolů. Navíc jsou hned poškrábané, ovšem to je věc, která se může stát i u drahých a kvalitních slunečních brýlí. Pravdou je, že když se vám poškrábou skla na levných slunečních brýlích, tak vás to bude mrzet tolik, jako byste měli poškrábané drahé brýle. Avšak před poškrábáním si je můžete uchránit tím, že je schováte do pouzdra.

Přes brýle musíte vidět

Každopádně je velice důležité, aby vás brýle neomezovaly. Tedy musíte přes ně krásně vidět. Přestože se vám to zdá divné, jsou i takové brýle, které vaše okolí mírně zkreslují a to je špatně, zejména pokud řídíte a podobně. Někdo sice na řízení své brýle sundává, ale právě při řízení vám pomohou nejvíc, zvláště pak když jedete dlouhé vzdálenosti. Oči jsou chráněny, nemusíte je tolik namáhat, a tak se vám uleví. Navíc nebudete tolik unavení, jako bez nich. Proto není divu, že spousta řidičů kamiónů a autobusů a podobně, mají na sobě často brýle a věřte, že tyto skupiny lidí investují do brýlí.

Když drahé, tak nadčasové

Pravdou je, že pokud se odhodláte investovat do dražších, ale za to kvalitních slunečních brýlí, tak chcete, aby vám vydržely co možná nejdéle. Avšak i sluneční brýle podléhají módním trendům, takže pokud chcete brýle na delší dobu, určitě byste neměli brát kousek, který je právě teď trendy, naopak sáhněte po těch, které budou nadčasové. Nikdo vám nezakáže mít i více brýlí. A tak si můžete nechávat ty drahé třeba jen na řízení a podobně a levné používat jako vkusný doplněk. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

Zrak je opravdu důležitý smysl, kterého bychom si měli vážit. Klidně buďte trendy a kupte si v lékárně moderní kousky, ale myslete na ochranu vašich očí.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55