Léto je tady: Jak na nepříjemné alergie

Vysoké teploty, spousta sluníčka a pohoda u vody. Přesně tak si mnozí z nás představují letní relax. Ten už přichází mílovými kroky. Ne každý se ovšem na toto období těší. Především alergici by raději chladnější dny bez pylu, prachu a jiných nepříjemných alergenů. Pokud víte, že trpíte alergiemi, rozhodně se vyplatí s tím něco dělat dřív, než se projeví. Mnohdy už totiž může být pozdě. Podívejme se tedy, jakým způsobem je třeba k alergiím přistupovat a jak je co nejvíce eliminovat.

Zjištění příčiny jako základ

Úplně nejdůležitější je zjištění prvotní příčiny. Naše tělo nemusí totiž nutně reagovat na podněty v exteriéru. Když si vezmeme jen takové roztoče, právě oni dokážou bohužel dělat doslova divy. Mezi velmi nepříjemné alergeny patří nejrůznější traviny s poměrně agresivním pylem. Často se stačí pouze podívat na povrch plotu, střechy či kapoty auta. Uvidíte tam velkou vrstvu pylu, který zcela běžně vdechujeme. Příznaky alergie se často záhy dostaví.

Bylinky proti alergii

Výbornou volbou je bylinná terapie. Realizovat ji můžete jak sami, tak i u zkušených lidí, kteří se jí věnují profesionálně. Nejoblíbenější jsou hlavně nejrůznější koupele s přidáním výtažku lopuchu či pýru, případně užití tea tree oleje. Bylinky umí ulevit především při kožních problémech, nicméně různé aroma terapie dokážou pomoct i při dýchacích potížích. Dobrou volbou jsou i některé další bylinky jako echinacea anebo měsíček. Zapomenout nelze ani na ovoce. Výborné jsou grep a černý rybíz.

Mnohdy se alergologii nevyhnete

Chcete-li mít skutečnou jistotu, že se dozvíte, nač jste vlastně alergičtí, navštivte specialistu. Na alergologii dokážou na základě precizních testů zjistit, co je příčinou vašich obtíží. O alergiích je dobré si přečíst více informací. Najdete je například na http://www.analergin.cz/lecba-alergie/.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55