Jak přežít rozchod

Rozchod. Jediné slovo, a přitom tolik významné následky sebou nese. Mnohdy sice může znamenat pro milenecký pár vysvobození, většinou je však alespoň pro jednoho z dvojice bolestivý, smutný, trýznivý a nepříjemný. Ať už přijde z čistého nebe, nebo se jeho blízkost dá vytušit předem, vyrovnat se s ním může být těžké a konejšení se tím, že čas vše spraví, obvykle nepomáhá. Jak se tedy vypořádat s rozchodem, a ušetřit si zdlouhavé trápení?

Smiřte se s tím a neprotahujte loučení

Pokud vaše drahá polovička přijde s myšlenkou rozchodu, je velmi pravděpodobné, že si celou věc dobře promyslela, a rozhodnutí je definitivní. Samozřejmě si můžete promluvit o důvodech a případně vyjednávat, pokud ale bude druhá strana pevně rozhodnutá, ušetřete si trápení a smiřte se s novou realitou. Rozchody jsou už samy o sobě bolestivé, obzvláště pokud přijdou po několika letech vztahu, a navíc třeba nečekaně. Nekomplikujte si je proto ještě více zdlouhavým rozebíráním příčin, prosbami o odpuštění, sliby nebo pláčem. Ani jedno nepřinutí vaši polovičku změnit názor, a vy naopak v očích partnera klesnete. Pokud si podle něj nejste souzeni, vezměte to jako fakt, a s chladnou hlavou se pokuste se situací vyrovnat.

Rozmazlujte se

Rozchod sice znamená ztrátu partnera, ovšem každý konec znamená i nový začátek, a právě na ten byste se teď měli soustředit. Využijte nových možností a zajděte si třeba zasportovat, s kamarádkami na kávu či do baru, na nákupy, najděte si novou zálibu, prostě dělejte, co chcete. Po rozchodu máte jedinečnou možnost nakládat se svým časem i financemi úplně dle libosti, aniž by někdo kontroloval, s kým jdete, kam jdete, jak dlouho tam budete, a jestli náhodou ty boty, které máte na sobě, nejsou už třetí nové v tomto měsíci. Zkrátka si užívejte všechno to, co jste doposud nemohla- nebo nechtěla, v ohleduplnosti vůči partnerovi.

Berte vše s nadhledem

I když vás rozchod určitě silně zasáhl, a vám na mysl přichází spousta příjemných zážitků, které s dotyčným partnerem už nejspíš neprožijete, zkuste nahlížet na celou záležitost i z druhé stránky a objektivně. Možná byl váš partner třeba pohledný, zábavný a mnohdy pozorný, nezapomínejte ale i na jeho občasnou aroganci, neschopnost udržet v kapse korunu, mnohé noční výjezdy s kamarády neznámo kam, chorobnou žárlivost nebo neochotu naplánovat občas den podle vás. Taková, nebo jiná negativa jistě byla součástí jeho osobnosti vašeho vztahu, a ty vám určitě chybět nebudou. Věcně proto nahlížejte na ukončený vztah jako na velmi dobrou zkušenost, která vám pomohla si ujasnit, co od svého životního partnera očekáváte, a před kterými vlastnostmi naopak budete pro příště na pozoru. Z rozchodu nijak neobviňujte sebe ani partnera, nepřinese vám to žádnou úlevu, naopak to může proces vyrovnávání se se situací ještě prodloužit.

Vypovídejte se i vybrečte

Především první chvíle po rozchodu budou nejtěžší, a není třeba hrát si na hrdinu a snažit se vše vyřešit někde o samotě, v ústraní. Využijte společnosti dobrých přátel, sourozenců, nebo kohokoliv blízkého, komu se můžete s důvěrou se svými pocity svěřit. Proberte vše s kamarádkou a třeba i u lahve vína si pobrečte, postěžujte a nakonec se možná ještě tentýž večer budete moci celé věci i zasmát. Rozhovor s někým druhým vám pomůže získat trochu odstup a slyšet také názor ne tolik zainteresované osoby, takže se s celou věcí vyrovnáte snáze a rychleji.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55