Úklid za pár minut. Jak udržet doma pořádek?

Uklízení není zrovna oblíbená domácí činnost. Proč si ji co nejvíce neulehčit a vše zařídit tak, by si ideálně pořádek vůbec nevytvářel a úklid zabral jen chvíli. Sepsali jsme pro vás několik triků a tipů, jak si v domácnosti pořádek udržet a využít čas strávený úklid jinak a zábavněji.

Nádobí umývejte rovnou

Nikomu se nikdy nechce do dřezu plného špinavého nádobí. Proto je lepší ho vždy ideálně naskládat do myčky a nebo umývat po každém jídle. Nejen, že se předejde plnému dřezu, ale také ušetříte čas a energii drhnutím zaschlých zbytků nebo připečených hrnců.

Stejné pravidlo platí při vaření a pečení. Je vždy lepší nádobí postupně odmývat než si nechat horu použitého nádobí na konec po vaření nebo dokonce až po jídle. Nepořádek v kuchyni vám pak může zkazit chuť k jídlu a uvařenou dobrotu si tak nevychutnáte.

Další rady při vaření:

  • vždy udržujte svou pracovní plochu čistou – dělají to tak i profesionální kuchaři
  • včas vynášejte odpadkový koš – nejen kvůli zápachu, ale také muškám a hrozbě protržní přeplněného odpadkového pytle
  • mějte vždy po ruce utěrku na utírání ukápnuté omáčky nebo vylitého mléka

Vše má své místo

Nejen v kuchyni, ale v celé domácnosti je důležité, aby každá věc měla své místo. Díky tomu se předejde neustálemu nepořádku, povalování věcí po bytě a hromadění věcí na jednom místě. Proto vybavte svou domácnost úožnými prostory, pořadači, organizéry, háčky a přepážkami.

Základním úložným prostorem jsou kovové regály. Regály jsou díky své variabilitě a snadné montáži ideálním úložným prostorem, do kterého uložíte vše od velkých věcí jako jsou spacáky, stany nebo lyže až po drobné věci v podobě vánočních ozdob, nevyužitých truhlíků nebo sezónních bot či oblečení.

Klasické regály mají výhodu v tom, že je můžete různě nastavovat, a to jak do výšky, tak do šířky. Jednotlivé police mohou mít různé výšky, mohou být rozdělené přepážkou, doplněné o háčky. Zkrátka si vytvoříte regál podle vašich představ.

Regálové systémy najdou své uplatnění v celé domácnosti. Můžete je mít v kuchyni na suché potraviny, v šatně na sezónní oblečení, v kumbále na prostředky k úklidu, ale také je můžete dát do garáže, kde vám udělají pořádek v nářadí nebo ve své dílně.

Na trhu existují regály na pneumatiky. Mají speciální police, které pneumatiku udrží a už se vám nikdy nebudou kutálet tam, kde nemají. U regálů si můžete volit také nosnost, což hraje zásadní roli v jejich využití.

Využijte pomocníky

Klasičtí pomocnici s úklidem jsou vysavač, mop a hadr. Ale můžete jich využít daleko víc a úklid si tak zjednodušit a zrychlit. Základem jsou kvalitní čisticí prostředky. Na trhu je celá řada přípravků, které odpuzují prach, vytvoří ochrannou vrstvu na nábytku nebo zabrání vzniku špatně odstranitelných skvrn. To vše vám úklid zlepší.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55