Co umí šicí stroje určené domácímu šití?

Je vaším koníčkem šití oděvů či nejrůznějších bytových textilních doplňků? Pak ve vaší domácnosti určitě nechybí šicí stroj. Pokud nad jeho nákupem teprve váháte, zde naleznete několik doporučení, podle jakých kritérií byste ho měli vybírat.

Berte v potaz značku

Šicí stroje jsou na trhu k dostání od různých výrobců. Vy byste měli dávat přednost osvědčeným značkám s dlouholetou tradicí. Budete tak mít záruku kvalitního a spolehlivého produktu, jenž je kladně ohodnocen i těmi nejnáročnějšími zákazníky. Využijte též možnosti nezávislých srovnávacích testů. Významné ocenění dané značky též hovoří za vše.

Ideální volba pro začátečníky

V případě, že s šitím na stroji ještě nemáte žádné zkušenosti, přijde vám vhod základní typ vybavený několika přednastavenými šicími programy. V jeho prospěch dále hovoří jednoduchá obsluha a tichý chod. Tomuto typu šicího stroje nechybí LED osvětlení, snadné navlékání nitě, 4krokové šití knoflíkové dírky, rychloupínací systém patek a volné rameno pro šití nohavic a rukávů.

Pokročilí si přijdou na své

Vyšší verze šicích strojů navíc disponují několika desítkami šicích programů včetně overlockových a ozdobných stehů, regulovatelnou šířkou a délkou stehu, automatickým navlékačem nitě, šitím dvojjehlou, přehledným LCD displejem a instruktážním DVD.

Když rádi vyšíváte

Vyšívací stroje umožňují efektivní aplikaci monogramů a nejrůznějších výšivek. K tomu je zapotřebí vyšívacích formátů, které si buď vytvoříte, nebo zakoupíte. Mezi základní vybavení vyšívacích strojů patří barevný dotykový LCD displej, funkce automatického odstřihu nití, LED světlo a USB port. Na přehledném displeji si můžete jednotlivé výšivky snadno nakombinovat. Vyšívací stroje vyšší úrovně nabízejí pokročilé funkce v podobě stranového podávání, možnosti naprogramování vlastního stehu a komfortního navlékacího systému.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55