Jarní eurovíkendy z letiště Praha

První jarní paprsky zvou nejen na procházky po okolí, ale také na pořádné výlety za poznáním a dobrodružstvím. Možností kam si zaletět na pár dní z letiště Praha je nespočet, jarní letový řád čítá několik desítek evropských destinací a přináší také řadu novinek. Stačí si vybrat a začít balit kufry. Kam se necháte zlákat? Bude to Paříž, Londýn nebo snad Kišiněv?

Jarní Paříž láká na módu i památky

Paříž podle Louis Vuittona nebo Victora Huga? Nechte se zlákat a vyrazte na prohlídku nejnovějších módních trendů nebo naopak využijte doby, kdy ještě město nepraská ve švech, a projděte si v klidu Louvre. Nabízí se také možnost zajet na zámek Versailles. Ten se nachází jen pár kilometrů od Paříže, je zapsán od roku 1979 na seznamu památek UNESCO i s přilehlým parkem a zahradami. Versailleské zahrady jsou mistrovskou ukázkou francouzského baroka a jarní procházka kolem zámku je opravdickou pastvou pro oči.

Na nákupy do Londýna

Stačí zaparkovat na letišti a za dvě hodiny můžete být v centru nákupů oblíbených britských i dalších zahraničních značek. Londýn láká na levné nákupy oblečení, ale i dárků nebo kosmetiky pro rodinu a kamarády. Největší koncentrace všech obchodů je na Oxford Street, kam se snadno dostane metrem (stanice Oxford Circus). Při návštěvě Londýna byste však neměli minout ani oblíbené trhy v Camden Town nebo Harrods, nejslavnější obchodní dům na světě.

Za trochou exotiky

Kdo raději na východ, má na výběr z několika nových leteckých linek do Gruzie nebo Moldávie. Gruzínské Kutaisi je druhým největším městem v Gruzii, kam se létá přímo z letiště Praha a je také jedno z nejstarších v Evropě. Je vyhlášené svou gastronomií a rozhodně neopomeňte vyzkoušet výtečnou kávu s typickým dezertem z listového těsta s nadýchaným krémem. Kdo by chtěl naopak ochutnat výborné víno, měl by letět do moldavského Kišiněva. Moldavsko je rájem nejen pro vinaře, ale i pro dobrodruhy, kteří touží po poznání za pár korun. 

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55