Jedlé nádobí jako zábava i poučení pro děti

Děti se už od předškolního věku učí o šetrném životním stylu, který je ohleduplný k přírodě. Jelikož je naše planeta neustále zamořována tuny plastů, měli bychom dětem ukázat cestu, jak produkovat tohoto odpadu co nejméně. Jednou z možností je jedlé nádobí, jehož používání přírodu nezatíží, a navíc si s ním užijeme spoustu zábavy.

Pro vyznavače „zero waste“ životního stylu i vegetariány

Jedlé nádobí v podobě talířů, kelímků, příborů a brček se vyrábí z čistě rostlinných surovin. Zpravidla se jedná o pšeničné otruby, rýži, kukuřici, kakao a jablečnou vlákninu. Z toho důvodu je používání a konzumace tohoto nádobí vhodná též pro vegetariány a vegany, neboť se v nich nenachází žádné živočišné složky. Kromě toho po nich ani nepřiberete, protože obsahují jen pár desítek kalorií. V neposlední řadě jedlé nádobí potěší všechny fanoušky „zero waste“ neboli života bez odpadu. V případě, že jedlé nádobí nezkonzumujete, můžete ho přidat ke kompostu. Díky své výborné biologické odbouratelnosti se max. do 30 dnů rozloží.

Jak chutná?

Chuť jedlého nádobí se nejvíce přibližuje pečenému chlebu a cereáliím. Jedlé lžičky můžeme pořídit v mnoha příchutích, aby co nejvíce ladily s podávaným pokrmem. K dezertům a zmrzlinovým pohárům jsou vhodné lžičky s kakaovým práškem a třtinovým cukrem. Slaná jídla v podobě paštik a pomazánek si vychutnáte lžičkami s přídavkem pepře. Svou chutí a křupavostí vám budou připomínat krekr. Co se týče nápojů, naštěstí už odzvonilo plastovým brčkům, která zaplavovala naši planetu. Oproti tomu jedlá brčka jsou jejich skvělou BIO variantou. V nápoji, jenž má pokojovou teplotu, vám vydrží 60 minut. Jelikož jsou vyrobena z tvrdé pšenice, jedná se vlastně o těstovinu. Proto je můžete k nápoji přikusovat jako svačinku, případně z nich lze poté uvařit chutné těstoviny.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55