Kámasútra – Abeceda Sexu

Sexuální život je nedílnou součástí lidského bytí, a pokud máme být v životě spokojení, je potřeba, aby i jeho sexuální část byla pro nás uspokojivá. Někomu k takovému uspokojení postačí „klasika“ jednou v týdnu, jiní ale zejména s časem touží po občasném zpestření či změně. A právě pro tyto případy je zde Kámasútra, kniha plná inspirací a tipů, které dokáží obohatit váš sexuální život, a třeba mu i dát zcela jiný rozměr.

Kde se vzala Kámasútra a komu je určena?

foto: Viajar24h.com / Flickr.com

foto: Viajar24h.com / Flickr.com

Kámasútra je původem starověký indický text, pojednávající o lidské sexualitě. Jeho název se dá přeložit jako Poučení o rozkoši, nebo také Učebnice lásky (Káma je jméno indického boha milostné touhy a sútra znamená poučení nebo učebnice). V Česku se však zažil i termín Abeceda sexu, který odpovídá struktuře knihy. V dnešní době přitom existuje snad nekonečné množství verzí Kámásútry, od těch jen několikastránkových obrázkových, až po rozsáhlé filosofické spisy. Jedno mají však společné – snahu zlepšit kvalitu sexuálního života, zvýšit povědomí člověka o sexualitě své i toho druhého, a rozšířit lidské obzory, pokud jde o možnosti, které sex nabízí.

Kámasútra je vhodným průvodcem pro všechny, kteří začínají žít sexuálním životem a chtějí si jej naplno vychutnávat, stejně jako i pro ty, kteří po letech zkušeností hledají v sexuální oblasti nové možnosti a inspirace.

Co Kámasútra nabízí

Stěžejní část Kámasútry zejména v dnešních vydáních tvoří vyhledávané a často diskutované sexuální polohy. V jedné knize jich můžete najít snadno několik desítek, a rozhodně jejich výčet nekončí polohami „na koníčka“ nebo „69“. Některé vás zaujmou svým názvem, jiné krkolomně vypadající kombinací těl. Nepochybně vás ale přesvědčí o tom, že jakkoliv ostřílení jste si doposud v oblasti sexu připadali, máte stále ještě spoustu neobjeveného před sebou. Kvalitní publikace vám přitom kromě návodu jak se do polohy dostat přinese i informace o výhodách jednotlivých poloh nebo tipy na oživení při jejich provozování, takže nudy se bát určitě nemusíte.

foto: kainr / Flickr.com

foto: kainr / Flickr.com

Rozměr poučení z Kámasútry by však měl být výrazně hlubší, než je jen objevení nových akrobatických poloh pro milostné hrátky. Tato kniha by měla nabízet naopak mnohem komplexnější rady k dosažení plného psychického a fyzického uspokojení, což je jedna ze základních potřeb člověka. Původní verze textu obsahovala sedm částí, zaměřených na smysl života a společnost, techniky milování, milostné námluvy, roli manželek, manželský život či prostituci, a také nabízela rady pro kvalitnější sex. Pokud tedy toužíte po poznání mouder shromažďovaných několika generacemi Indů, která vám umožní zlepšení sexuálního prožívání, pátrejte v knihkupectvích po vydáních, která nabízejí takto komplexní pohled na celou problematiku, a leporela sexuálních poloh raději zahoďte.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55