Proč pít teplou vodu

foto: dno1967b / Flickr.com

foto: dno1967b / Flickr.com

V nabídce nápojů nebude asi sklenice teplé vody figurovat mezi vašimi favority. Chuťově totiž nijak neoslňuje. Pokud jde ale o příznivé účinky, možná se budete divit, co všechno taková obyčejná teplá voda dovede – a nakonec svůj žebříček třeba ještě přehodnotíte.

Při pohledu na sklenku teplé vody vás jistě napadne: obyčejná voda, a ještě k tomu ani není vychlazená. Právě pití teplé vody ale dovede s naším organismem divy, ať už jde o zdraví, vzhled nebo kondici. Nejúčinnější a také poněkud chutnější je přitom teplá voda s citronem, kterou byste si měli dopřát každé ráno.

Čtyři hlavní důvody, proč pít teplou vodu

Pokud už jsme se odhodlali nahradit slazené nápoje za mnohem zdravější vodu, obvykle si s ohledem na chuť dopřáváme tu chlazenou, případně pak holdujeme pití horké vody v podobě čaje či jiných nápojů. Přitom právě zlatá střední cesta, tedy teplá voda, má na organismus nejpozitivnější vliv.

1. Dobré trávení

foto: tostadophoto / Flickr.com

foto: tostadophoto / Flickr.com

Voda pokojové teploty adekvátně zvyšuje rychlost metabolismu, stimuluje ledviny i trávicí trakt. Pokud vás tedy často trápí těžkosti po jídle, sklenice teplé vody po ránu by vás mohla vysvobodit. Co se týče chuti, zpříjemnit si ji můžete šťávou z citronu, nastrouhaným zázvorem, nebo lístky máty.

2. Hubnutí jako nic

foto: alancleaver_2000 / Flickr.com

foto: alancleaver_2000 / Flickr.com

S pitím teplé vody je pozitivně spojeno také ženami často řešené shazování kil. Přímo přitom navazuje na výše zmíněné trávení. Pokud totiž kombinujete tučné jídlo se studenými nápoji, tuky z jídla ztuhnou, nalepí se na stěny střev, a vy jste nafouklá. Zároveň je vám těžko a pomalu trávíte, takže hubnete pomalu a obtížně. Přitom stačí si dopřát vodu o pokojové teplotě, a vaše bříško bude plošší, trávení rychlejší, a vy se budete cítit podstatně lépe. Pokud si navíc do vody přidáte citron, bude vám nejen lépe chutnat, ale ještě více urychlíte i hubnutí. Citron je totiž bohatý na vlákninu pektin, která pomáhá překonávat pocit hladu – a tak si možná ochotně odpustíte i nějaké to mlsání. Mimo to je citronová šťáva bohatým zdrojem vitamínu C a draslíku, takže vás ochrání před nachlazením i vysokým tlakem.

3. Detoxikace pro organismus 

foto: Robynlou8 / Flickr.com

foto: Robynlou8 / Flickr.com

Ranní teplá voda s citronem by se podle některých měla stát pravidelným rituálem. Zejména pro detoxikaci organismu má totiž půllitrový hrnek teplé vody s citronem podobný efekt, jako pro kuřáky ranní cigareta, nebo milovníky kávy první ranní hrnek černého moku – dovede vám „protáhnout“ střeva, ani nemrknete.

4. Krásná pleť

foto: s-a-m / Flickr.com

foto: s-a-m / Flickr.com

Pití teplé vody vám ale kromě příznivých účinků na vaše zdraví přinese i estetické výhody. Voda totiž skvěle hydratuje vaši pleť, která tak bude zářivá, bez vrásek a krásně hebká – i bez drahých krémů nebo návštěv kosmetických salonů.

 

 

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55