Vši odstraní především správný hřeben

Máte dítě ve školce či ve škole? Tak to buďte na tyto nezvané hosty, vši, připraveni. Otázkou není, jestli přijdou, ale kdy přijdou, jak dlouho se zdrží a zdali se budou neodbytně vracet.

Pozor, vši útočí!

Děti si tyto nechtěné kamarády přinesou ze školky či školy, z dětských kroužků i z tábora. Nejčastěji se vyskytují u dětí školního věku, tedy od 6 do 15 let. Měly jste již s nimi problém a ten se neustále vrací? Vyšší promořenost vší dětskou (lat. Pediculus captis) je problémem celosvětovým. Rozhodně nemusíte mít pocit méněcennosti a studu. Nejste v tom sami.

Proč je výskyt tohoto ektoparazita, vši, stále častější?

Není to jen individuální pocit, ale fakt. Výskyt vší je vyšší celosvětově. Tradičně je kolísavý, ale obecně se má za to, že se pedikulóza, tedy výskyt vší, dramaticky zvýšil kvůli rezistenci parazita na dříve účinné hubicí látky. Jde především o rezistenci vůči různým insekticidům a organofosfátům.

Objevte vši dříve než vám přijde SMSka ze školy

Výskyt vší nepodléhá oznamovací povinnosti na krajských hygienických stanicích, ani ve škole. Je to spíše systémová chyba, která znesnadňuje boj proti tomuto parazitovi. Ale umíte si představit, jak traumatizujícím zážitkem je pro dítě, když se ve škole přijde na to, že má vši?

Všímejte si dobře svého potomka. Škrábe se ve vlasech? Dospělé vši začnou sát krev a způsobují svědění pokožky. Nejčastěji se tak děje ve večerních hodinách, než dítě ulehne do postele. Kvůli vším dokáže být roztěkané, nepozorné a unavené. Dojít může dokonce ke zvětšení lymfatických uzlin na krku. V hlavě si pak všimneme spíše hnidy, což jsou vajíčka vší pevně přilepená na vlasech.

Zabít veš nestačí

Pokud na vši vezmete některý z léčebných přípravků z lékárny, obvykle se zbavíte pouze dospělců. Hnidy, tedy vajíčka, se budou přilepená na vlasech vyvíjet dál. Může jim to trvat 7 až 20 dnů. A vy po jejich vylíhnutí budete tam, kde jste byli, nebo ještě mnohem hůř. S odstraněním dospělých vší je zapotřebí odstranit i hnidy. A na ty platí především správný hřeben.

Všiváček se vyvinul v účinný nástroj

Hustý hřeben na vyčesávání hnid je tady již dlouho, ale až nyní se vyvinul do podoby, která umí hnidy odstranit skutečně pečlivě. I proto dostal přezdívku Kouzelný všiváček. Hřeben vám umožní na vši chemií nejít vůbec. Bez problémů tak vši odstraníte malým dětem, těhotným ženám i kojencům. V čem je jiný než hustý hřeben? Má totiž unikátní tvar zubů, které pak vši a hnidy odstraňují s naprostou spolehlivostí.

Jak se zbavit vší s Kouzelným všiváčkem? Už to nemusíte dělat nasucho nad papírem položeným na stolní desce. Vlasy si vyčešte ve vaně. Naneste si na mokré vlasy běžný kondicionér a vši vyčešte. Zbytky z hřebenu můžete omývat, nebo utírat do papírových utěrek.

Tento hřeben je dokonce jedinou známou prevencí. Optimální je si jednou týdně takto vlasy Kouzelným všiváčkem preventivně pročesat. A rovněž svým dětem. Byla by to totiž jen otázka času, než by vši opět zaútočily. Donést je domů ze školy je velice snadné.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55