Přijít si na slušný balík peněz prakticky bez práce sice možné je, nicméně není to pro každého. Když pomineme trestnou činnost, která se většinou nevyplácí, pak nám tu zůstává prakticky jen jediná možnost, a sice investování. A investovat se dá takřka do všeho.

Nemáte-li však peněz na zbyt a zároveň postrádáte odpovídající zkušenosti, měli byste vsadit na jistotu ve formě zlata.

Mince se dají koupit relativně levně

Zlato je podobně jako stříbro nebo třeba platina vzácný kov, takže vás asi nepřekvapí, že je i docela drahé. Hodně v tomto případě záleží na hmotnosti a ryzosti. Čím vyšší obě veličiny jsou, tím větší hodnotu dané zlato má.

Obvykle se pro investování používají cihličky, nicméně pro méně movité začátečníky je lepší vybrat si spíše mince. Jsou drobnější, díky čemuž se lépe skladují, ale zároveň jsou i cenově zajímavější. I když jak se to vezme. Některé sběratelské kousky mohou stát i miliony, ovšem ty si jen tak v mincovně nepořídíte.

I tak jsou ovšem klasické investiční mince po vizuální stránce docela povedené a nemusí se automaticky jednat o nějaké vzácné kousky. Proto se často používají i jako dárky pro muže. Neurazí ani ženy, i když ty obvykle dávají přednost šperkům.

Rytiny

Mince, jež již disponují nějakou formou výzdoby, se obvykle dále upravovat nedají, nicméně není problém nakoupit i zcela čisté kousky a následně je u mistra rytce dát vylepšit třeba o jménaznamení zvěrokruhu, datum výročí svatby nebo seznámení, smajlík či titul, v případě, že ho obdarovaný před či za jménem má.

Dostat pěknou zdobnou minci ze zlata bude pro většinu oslavenců malý svátek. Nejde totiž pouze o pěkný zdobný předmět, který je možné bez uzardění vystavit, ale zároveň také o investiční zlato, jenž se dá později třeba výhodně prodat a vydělat na tom i dvojnásobek původní hodnoty mince. Většina dárků ztrácí na ceně už po zakoupení.