Procházky s kočárkem v zimě? Potřeba je kvalitní fusak!

I nejmenší děti by měly každý den trávit alespoň nějaký čas venku. Jenže jak je to v průběhu chladných měsíců? Rozhodně nemusíte být omezena, stačí si zakoupit prvotřídní fusak.

Několik pravidel, která byste měla dodržovat

Ven můžete v chladných měsících i s novorozenci, nicméně teplota by rozhodně neměla být nižší než −5 °C, a to minimálně při delších procházkách. U kojenců (stáří 29 dní až 1 rok) by potom neměl teploměr ukazovat méně než −10 °C. Organismus malého dítěte totiž ještě neumí tak dobře udržet tělesnou teplotu. Pokud již s kočárkem ven pravidelně vyrážíte, rozhodně byste si měla pořídit spolehlivý fusak. Ten totiž miminko udrží v teple!

Jaký fusak konkrétně pořídit?

Fusaky dnes existují v mnoha variantách. Pokud si jej ovšem objednáte u dobrého prodejce, tedy např. v e-shopu Ondalek.cz, nepochybně si pořídíte kvalitní výrobek. Na co se ale vlastně při nákupu zaměřit?

  • Vnější vrstva fusaku může být z polyesteru, polyamidu či polyuretanu. Výplň potom bývá z dutých vláken anebo z peří a vnitřní vrstva zase z fleecu, plyše či přírodní (zejména ovčí) vlny. Všechno to jsou přitom kvalitní materiály.
  • Záleží rovněž na rozměrech. Miminka totiž rostou jako z vody. Nedoporučujeme ovšem pořídit příliš velký fusak, neboť ten dítě před zimou spolehlivě neochrání. Na druhou stranu existují fusaky s odnímatelným spodním dílem, které mohou růst společně s miminkem.
  • Co se týče barev a tvaru, zde už je vše v režii samotných rodičů. Na těchto aspektech totiž z praktického hlediska příliš nezáleží, takže můžete zvolit takový fusak, který vám na první pohled padne do oka.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55