Turecké kalhoty alias aladinky – Ano nebo ne

foto: dbking / Flickr.com

foto: dbking / Flickr.com

Kalhoty aladinky možná znáte z Disneyho animované pohádky o Aladinovi a princezně Jasmíně, ale třeba taky z vašeho okolí, z fitka nebo i procházek po městě. V současnosti totiž aladinky, někdy také označované jako harémové či turecké kalhoty, zažívají v Evropě velký boom. Mezi jejich hlavní přednosti patří pohodlnost, přitom třeba takové džínové aladinky si můžete bez obav vzít i do práce.

Jak vypadají aladinky?

Turecké kalhoty aladinky poznáte spolehlivě podle širokého rozkroku a množství řasené látky v oblasti stehen, kde je model výrazně volný a vzdušný. Naopak u kotníků (případně v polovině lýtek, pokud se jedná o ¾ aladinky), se kalhoty zcela zúží a obepnou nohu, takže vám široká nohavice nijak nepřekrývá botu.

Proč jsou aladinky tolik oblíbené

foto: austinboardman / Flickr.com

foto: austinboardman / Flickr.com

Výhodou aladinek je, že sluší mužům i ženám. Přesto významnější obliby se u nás prozatím těší jen dámské aladinky, případně pak ještě dětské aladinky. Bavlněné modely jsou perfektní třeba na fitness a domácí nošení, rifle aladinky pak klidně i do společnosti.

Podle konkrétního materiálu, střihu a kombinace s topem či tričkem mohou vypadat aladinky sportovně, elegantně, ale třeba i hippies.  Další velkou výhodou pak je, že sluší osobám vysokým i malého vzrůstu. Konkrétní celkový dojem a úspěch, který s aladinkami sklidíte (nebo naopak ne), je ale výrazně ovlivněn zejména kombinací s horní částí outfitu a také konkrétním modelem kalhot – zejména pokud budou výraznější barvy či vzoru.

Jak nosit aladinky

Zatímco třeba džínový model je poměrně univerzální, a šance na úspěch i v konzervativnější společnosti bude vysoká, divoký barevný potisk vás může snadno proměnit v klauna. Odvážnější kousky proto kombinujte raději se střihově jednoduchými jednobarevnými tílky nebo topy. Na nákupy nebo oběd s přáteli využijete džínové aladinky v kombinaci s košilí nebo elegantním  topem, po doma nebo na cvičení pak skvěle zabodujete s bavlněným modelem tureckých kalhot v kombinaci s přiléhavým tílkem. Pokud si ale v oblasti módy věříte, nemusíte se bát ani odvážnějších exotických kombinací a především vzorů, které v případě aladinek bývají mnohdy velice zajímavé.

 

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55