Jak nenechat znehodnotit úspory kvůli inflaci? Jistotou je investice do zlata

V posledních měsících je patrný nepříznivý vývoj ekonomiky. Jedním z ukazatelů je inflace, která nabírá na obrátkách. Pakliže nechcete přijít o své úspory tím, že právě kvůli inflaci dojde k jejich znehodnocení, je dobré je rozumně investovat. Sázkou na jistotu je v tomto směru jednoznačně nákup investičního zlata.

Investiční zlato už není jen pro bohaté investory

Dříve platilo, že zlato v podobě cihliček bylo vyhledávaným artiklem zejména u movitých lidí a firem. Dnes už je však mnohem dostupnější i pro drobné střadatele a v případě zlatých mincí rovněž sběratele. Nemusíte přitom investovat miliony korun, jako je tomu v případě jiného druhu investice – nákupu nemovitosti. Nejlevnější cihličky a mince totiž stojí klidně jen pár tisíc korun. Záleží tak na vás, kolik peněz chcete tímto způsobem ochránit před případnou další ztrátou jejich hodnoty v důsledku inflačních a dalších negativních ekonomických jevů.

Proč zvolit právě zlato?

Pro investiční zlato platí, že si drží v podstatě stejnou hodnotu, spíše se však postupně zvyšuje. Tudíž je investice do zlata velmi bezpečná, v žádném případě neriskujete, že o vložené peníze přijdete, což se jinak běžně děje třeba v případě nákupu akcií, jež jsou naopak považované za hodně rizikovou záležitost pro neznalé.

Kde investiční zlato kupovat a prodávat?

Velkou předností, jíž se investiční zlato může chlubit, je osvobození od platby DPH v okamžiku, kdy jej nakupujete. U nemovitostí přitom platby DPH činí dost značnou sumu peněz. Zlato je navíc snadno směnitelné. Kdykoliv budete potřebovat, případně se rozhodnete k výměně za peníze ve vhodnou chvíli, můžete ke směně přistoupit stejně jednoduše jako v případě nákupu.

V tuzemsku je významným dovozcem investičního zlata, jenž se zabývá i samotným prodejem či výkupem, společnost, jež sídlí v Obecním domě v Praze. Kompletní nabídku jejích zlatých cihliček a mincí najdete také na webu zlate-mince.cz, kde se dozvíte řadu zajímavých a aktuálních informací ze světa drahých kovů.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55