Pergola je ideální zahradní zastřešení

Každý majitel zahrady by měl alespoň uvažovat nad vlastním zastřešením. Jedná se o velice užitečný doplněk, který se může hodit nejen v jarních a letních měsících, ale klidně třeba i na podzim.

Střecha na úrovni

Existuje celá řada forem zastřešení. Ne všechna jsou však vhodná do každého počasí. Například velice populární slunečníky jsou sice levné a často i skvěle vypadají, nicméně nejsou dobré do deště. Existují sice i modely s impregnací, ovšem ani ty nedokáží ochránit tak dobře, jako pevná střecha.

Takovou může mít například zahradní altán dřevěný. Jde o klasiku, kterou dnes běžně najdete ve většině parcích a na mnoha dvorcích a zahrádkách. Problém je, že nejde o žádnou levnou záležitost. Jedná se totiž o docela komplikované konstrukce, jejichž realizace bývá často náročná.

Altány rovněž zabírají i docela dost místa, takže pokud máte volných pouze několik málo metrů čtverečních, je lepší sáhnout po něčem méně robustním, třeba po pergole zahradní dřevěné.

Proč dřevo?

Altány i pergoly se dnes vyrábějí z mnoha druhů materiálů. Stále více se prosazuje třeba plast, nicméně velký zájem je i o hliníkové konstrukce. Jedná se o suroviny, jež nechátrají a jsou prakticky bezúdržbové, tak proč volit dřevo?

Dřevo je také velice odolný materiál, i když je pravda, že je potřeba hlavně venkovní konstrukce jednou za rok natřít ochranným nátěrem. Jeho kouzlo tkví hlavně ve vizuálních kvalitách. Zatímco plast i kovy působí chladně až odtažitě, dřevo jakožto přírodní materiál lahodí oku mnohem více a dokáže dobře zapadnout do jakéhokoliv typu zahrady.

Montáž

Montáž pergoly si můžete nechat provést na odborné úrovni, nicméně tato služba obvykle bývá zpoplatněna. Chcete-li ušetřit a máte zároveň alespoň základní zkušenosti s realizací obdobných konstrukcí, klidně se do práce můžete pustit svépomocí. Jde víceméně o trochu větší stavebnici, jež se dá složit podle návodu během pár hodin.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55