Jaké téma spojuje většinu básní?

Také milujete čtení básní a máte své oblíbené autory jak z řad těch světoznámých, tak z řad méně známějších, hlavně potom lokálních umělců? Pokud ano, jistě jste se v minulosti setkali s tím, že řada básní má stejné téma. Jsou to hlavně básně o lásce, které jasně dominují. A pokud si některé z ideálních příkladů chcete přečíst, najdete je ZDE. Ty se mohou stát nejenom podkladem třeba pro vaši inspiraci, pokud sami píšete. Mohou se totiž stát také velmi dobrým podkladem v případě, kdy chcete někoho ohromit – logicky ideálně svou partnerku.

Dokonalá vyznání lásky

Právě tento typ básní je ideální v případě, kdy chcete vyznat lásku třeba vaší partnerce. Stačí zarecitovat ty nejkrásnější básničky o lásce a budete si jisti, že vám neodolá. A to jak ve chvíli, kdy se svým vztahem začínáte, tak třeba ve chvíli, kdy jí také žádáte o ruku. Svůj slib ale můžete romantickou básní stvrdit třeba i u oltáře. To vše jsou možnosti, kde se tento typ básní skutečně hodí. A pokud nepatříte do skupiny těch, kteří mají tolik fantazie k vymyšlení té své, není žádná ostuda, pokud se necháte tímto způsobem inspirovat a použijete takovou, která funguje třeba i několik desítek let.

Seznamte se také s citáty

Báseň ale nemusí být to jediné, co s láskou jako takovou souvisí. Ta je podkladem i celé řady citátů, které mohou být taktéž neméně romantické, ale stejně tak mohou být také vtipné a úsměvné. Je na vás, jaké citáty o lásce, tedy konkrétně výroky o lásce preferujete. Dnes jich můžete přečíst na stovky. A tak pokud vás zajímá, kdo ze známých lidí řekl na toto téma něco zajímavého, není nic jednoduššího, než si to přečíst. A faktem je, že mezi známými lidmi najdete jména jako:

  • George Gordon Byron
  • Antoine de Saint-Exupéry
  • Alfred Lord Tennyson
  • Sir Walter Scott

 

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55