Ničí vaše boty nohy? 5 tipů, jak tomu zabránit

Každá žena má v botníku alespoň jedny boty, které jí nesedí. Tlačí, způsobují puchýře a vůbec jsou nepohodlné. Ale přesto je nosí. A každá žena má v botníku hned několik párů, které nejsou pohodlné, ale zato hezké. A věděla jste, že špatně vybrané boty mohou způsobovat spousty zdravotních problémů?

  1. Na velikosti nezáleží. Tedy alespoň ne při výběru bot!

To, že máte velikost 40, není dogma. Každá značka může mít trochu odlišné číslování a velikost uvedená na krabici je většinou jen orientační. Všechny boty vždy vyzkoušejte a ujistěte se, že mezi špičkou vašeho nejdelšího prstu a vnějším koncem boty máte dostatek místa (zhruba na šířku palce). Ano, opravdu je potřeba zkoušet i volné nazouvací boty i sandály.

Tip: Kvalita by pro vás měla být vždy na prvním místě! Proto vsaďte na prověřené značky – zkusit můžete třeba boty Tamaris, Geox nebo Guess – ty jsou proslulé nejen svým pohodlím, ale právě špičkovou kvalitou.

  1. Boty jděte kupovat odpoledne

Pokud jste si někdy koupili boty ráno či dopoledne, určitě se vám stalo, že vás druhý den nesnesitelně tlačila. Vaše nohy totiž nejsou po celý den stejné. V průběhu dne otékají a ani si toho nemusíte všimnout. Proto vždy běžte vybírat boty odpoledne – to je vaše noha nejobjemnější a vy tak budete mít jistotu, že vám boty budou sedět i druhý den. Zvláště při výběru sexy lodiček a dalších těsných bot je tento krok veledůležitý!

  1. Choďte v nich po prodejně!

A pět kroků k pokladně určitě nestačí. Pečlivě je obujte a procházejte se v nich alespoň několik minut. Nezapomeňte si vzít takové ponožky, které v nich budete nosit. Nikdy boty nezkoušejte jen v silonových ponožkách – kromě lodiček, samozřejmě.

  1. Nezapomeňte na prstíky

Prsty by měly mít dostatek místa nejen na délku, ale také na šířku. Pokud vás tlačí ze strany malíčku či palce, nesedí vám. A nošení takových bot vám akorát zadělá na nepříjemné problémy – a zarůstající nehty jsou tou příjemnější variantou!

Právě z tohoto důvodu jsou boty do špičky zcela nevhodné pro celodenní nošení.

  1. Zvolte správně vysoký podpatek a pružnou podešev

Dámská obuv pro celodenní nošení by neměla mít podpatek vyšší než 3-4 cm. Tlustá podešev je neohebná a špatně se v ní chodí. Tuhá nepoddajná obuv zvyšuje únavu a narušuje pohodlí chůze. V místě, kde se noha při chůzi ohýbá, by měla být bota co nejpružnější, aby nevytvářela na nohu protitlak.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55