Už jste objevili lahodnou a osvěžující chuť smoothie?

S jarem se většina z nás pouští do diet, zdravějšího životního stylu, sportu i věnování se sobě samotným např. večer, kdy si pečujeme o pleť, čteme, učíme se…

Jestliže máte rádi ovoce a zeleninu, bylinky, semínka a vše, co je zdravé a tělu prospěšné, neměly by vám uniknout vynikající mixované šťávy v mnoha jejich podobách. Vyrobit si je můžete doma, nebo si pro pohodlí „zaskočit“ do zdravé restaurace nebo čajovny, kavárny a smoothie si objednat.

Z čeho se připravuje?

Velkou výhodou je, že rozmixovat můžete takřka cokoli. Stačí zkombinovat šťavnatější ovoce nebo zeleninu s méně šťavnatým druhem (jde o konzistenci, málo šťavnaté kusy by nepustily dost šťávy), přidat můžete chia semínka, lněná semínka, mátu, pažitku, libeček nebo něco jiného a v obchodě vybrat zeleninu, která je právě za akční ceny – rázem máte skvělou svačinku, která vás díky množství vlákniny z přidaných semínek, vloček… zasytí i osvěží.

Další variantou je ovocná. Tady můžete kombinovat meloun, jahody, jablka, banány, hrozny, borůvky, pomeranče, kiwi, granátová jablka, přidat pro svěžest lze i šťávu z citronu a opět přidat bylinku, kterou máte rádi. Vynikající je také doplnit smoothie o sušené ovoce, např. pokud máte od podzimu švestky, křížaly, sušený černý rybíz či jiné poklady.

Snažte se kombinovat tak, abyste nemuseli doplňovat vodu, příp. jen minimum množství. Na smoothie lze pořídit speciální mixer i hrnek, ve kterém si jej pohodlně bez obav o vylití přenesete do školy, práce či ven na procházku. Díky konzistenci se dá pít brčkem i klasicky, zajímavé je udělat si smoothie mražené kostky v nádobě na led. V letních měsících tyto ledové ovocné i zeleninové kostičky skutečně oceníte.

Kolik za smoothie utratíte v restauraci

Ještě jste si jej neobjednávali a zajímá vás, na jakou částku se připravit? Ceny se pohybují od cca 55 Kč do 80 Kč, záleží na tom, jestli zvolíte 0,3 l, 0,4 l nebo 0,5 l a z čeho bude smoothie nebo fresh juice složen. Nechte se překvapit kombinací hrušky, dýně, hroznů a zázvoru, nebo ananasu, banánu a baby špenátu, či na trávení vynikající kombinací řepy, celeru, mrkve a jablka.

Jde o stále oblíbenější způsob, jak se zasytit i hydratovat, proto smoothie naleznete na stále větším množství míst v městech větších i menších.

Jestliže uvažujete o pořízení si speciálního domácího pomocníka na výrobu smoothie, počítejte s částkou pohybující se kolem 2 000 Kč.

Žít se dá zdravě a chutně zároveň, smoothie i fresh juice vás o tom rázem přesvědčí, stačí jeden doušek.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55