Jak funguje infrasauna

Infrasauny vytvářejí infračervené paprsky, které vyzařují teplo přímo do těla a tak lépe proniká do pokožky. Zářiče v sauně vytvářejí tepelné záření, které ohřívá tělo a stimuluje tělesné tkáně. Infrasauny obvykle vypadají jako tradiční sauny, ale nefungují na principu páry. Na rozdíl od tradičních saun, které využívají páru pro ohřev vzduchu kolem vás, užívají infrasauny infračervené záření, díky kterému pronikne teplo přímo do pokožky. Tedy na místo ohřevu vzduchu a následného ohřevu těla, zahřívají infrasauny tělo přímo. Teplo v infrasauně se vytváří podobně, jako když se opalujete, ovšem bez škodlivého ultrafialového záření. Infračervené záření proniká až na tři a půl centimetru do těla. Jelikož je teplo přírodní a bez UV paprsků, můžete v sauně strávit celé hodiny a vaše pleť se nespálí jako na slunci. Infrasauny napomáhají z vašeho těla vyplavit toxiny, které jsou příčinou mnoha zdravotních problémů. Detoxikace probíhá tak, že se vaše tělo potí a tím se vyplavují škodliviny. Tato detoxikace zlepšuje cirkulaci krve ve vašem těle, pomáhá odstraňovat chronické bolesti a celkově zlepšuje zdravotní stav. Mnozí vědci a výrobci tvrdí, že infračervené tepelné záření je mnohem bezpečnější a prospěšnější než UV záření či atomové záření.

sauna2

Správný výběr infrasauny

Pokud si jdete koupit infrasaunu, je důležité zvážit, jaký druh zářiče bude ten nejlepší. I přesto, že zářiče fungují stejným způsobem, je potřeba vědět, jaký druh koupíte. Při rozhodování, který zářič je pro vás ten pravý, postupujte dle následujících pokynů:

  • Co je EMF (angl. zkratka pro elektromagnetické záření) – vzhledem k tomu, že infrasauny vydávají elektromagnetické záření, měl by výrobce být schopný říci, kolik EMF je nutné pro ohřev. Samozřejmě, čím méně, tím lépe.
  • Jaká je velikost – na rozdíl od parních saun, zde na velikosti zářiče nezáleží, proto by se výrobce neměl snažit prodávat větší zářiče.
  • Kolik peněz chcete utratit – i zde musíte rozhodnout o rozpočtu na vaší infrasaunu a poté ceny porovnat.
  • A pokud se chcete pouze za chladných večerů zahřát, doporučujeme Vám kachlová kamna, nebo krbová kamna.

sauna4x02

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...