Uspořádejte nezapomenutelnou dětskou oslavu. Pomůže i ohňostroj

Přišel nový školní rok a kromě studijního období začíná dětem i období dětských oslav. Dnes už je pořádná velká oslava dětských narozenin téměř povinností. To, co je ale pro děti čarovným zážitkem, bývá pro rodiče noční můrou. Jak vměstnat vysoký počet dětí do malého bytu? Jak upoutat jejich pozornost, aby se nenudili? Pokud i vás trápí tyto otázky, nervěte si vlasy a raději si přečtěte naše tipy, jak na to!

vystrizek

Oslava nemusí být u vás doma

Pokud i vaše dítko přišlo s požadavkem, že nutně potřebuje velkolepou oslavu narozenin, protože přece i ostatní spolužáci to tak měli, tak nejdříve společně sestavte seznam všech pozvaných. Potom začněte přemýšlet nad tím, jestli se k vám vůbec takový počet dětí vejde. Doufat, že budou děti sedět v klidu a vést sofistikovanou diskuzi, je samozřejmě nesmysl. Třeba počítat s tím, že ukočírovat větší počet aktivních dětí bude těžké a že budou potřebovat dostatek místa. Pokud se u vás takovýto prostor nenachází, zkuste se poohlídnout po okolních dětských hernách. Soukromé dětské herny mají pro tyto případy rezervované vhodné prostory. Samozřejmě vám toto místo neposkytnou zadarmo, ale zase nebudete muset doma uklízet. Dokonce herny často poskytnou i vlastní animátory, které děti zabaví.

Pozvánky nechte na oslavence

Nezapomeňte, že jde o oslavu vašeho potomka, a pokud už je školou povinný a tedy schopný psát, pozvánky si může udělat sám. Připomeňte mu jen, že pozvánky třeba předat všem pozvaným dostatečně včas, klidně dva až tři týdny v předstihu. Na jeho významnou událost se tak budou moci připravit i rodiče všech pozvaných a budou vědět, kdy mají své ratolesti dopravit na oslavu a následně z oslavy.

Velikost dortu pořádně vypočítejte

Ke každé narozeninové oslavě samozřejmě patří i velkolepý dort. Pokud se zrovna nehrnete do pečení, dort si objednejte. Je to sice dražší záležitost, ale dnes už v různých zájmových facebookových skupinách objevíte i cukráře amatéry, kteří vám rádi upečou dort za menší obnos než v klasických cukrárnách. Pokud má na oslavu přijít až několik desítek dětí, jeden klasický dort stačit nebude. Tvůrce dortu se tak zeptejte, kolik je přibližně z jednoho dortu kousků a podle toho vypočítejte, kolik by jich mělo být, aby zbylo na každého.

O zábavu se postarají i ohňostroje

Největším problémem bývá, jak děti zaměstnat, aby nezdivočeli a aby na oslavu dlouho vzpomínali. Vy sami si můžete domů pozvat nějakého klauna nebo kouzelníka. Opět vám při výběru pomohou různé zájmové facebookové skupiny nebo k tomu určené webové stránky. Samozřejmě každá pořádná oslava má mít i náležité vyvrcholení. Co takhle uspořádat ohňostroj? Ohňostroje jsou dnes dostupné už opravdu všem dospělým osobám. Nemusíte si tak zvát profesionálního odpalovače ohňostrojů. Stačí, když si v obchodě s pyrotechnikou koupíte kompaktní ohňostroj, který se dětem postará o skvělou šou a vy ho jednoduše můžete odpálit na vaší zahradě nebo v jiném vhodném exteriéru.

Dopředu si jen zjistěte, kdy a jak ve vaší obci můžete ohňostroje odpalovat. Musíte se postarat i o to, aby všechny děti byly v dostatečné vzdálenosti. Pokud dodržíte všechna bezpečností pravidla, ohňostroj si všichni určitě užijí a děti budou mít zážitek nejmíň do další narozeninové oslavy.
Zdroj foto: bigstockphoto.com

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55