Sbalte se a dovolenou pod 10 kg: Máme hned 6 tipů!

Už máte letní dovolenou zajištěnou, nebo teprve vybíráte? Tak jako tak si určitě z dovolené chcete přivézt suvenýry, nové oblečení a dárky pro rodinu. A na to je potřeba mít v kufru rezervu. Jak se sbalit na dovolenou tak, abyste měli vše potřebné a zbytečně na letišti neplatili za nadváhu?

S oblečením to nepřehánějte

Pokud jedete na týdenní dovolenou, vystačíte si s deseti kousky oblečení. Základem jsou samozřejmě trička, stylové džíny či teplákové soupravy (podle toho, zda jedete k moři nebo na hory), kraťasy, plavky, spodní prádlo… Připravte si hromádku oblečení, které byste si chtěli na dovolenou vzít. A poté hromádku zmenšete na polovinu. Nebojte se – u moře si vystačíte akorát a pareem a plavkami. A když bude třeba, můžete si cokoliv přeprat.

Tip: Na bolf.cz najdete praktické i módní oblečení nejen na cesty!

Hygienické potřeby

Samozřejmě se bez kosmetických přípravků neobejdete. Ale sbalte je chytře. Buď si je připravte do menších lahviček a tubiček, nebo si s sebou sbalte přípravky, které jsou z větší části spotřebované. A dovolené se spotřebují a prázdné lahvičky vyhodíte. Kosmetickou taštičku nechte doma – vystačíte si s uzavíratelným sáčkem.

Než začnete balit, připravte si kufr

Připravte si kufr, se kterým budete cestovat. Vyberte si spíš menší zavazadlo. A až poté začněte balit. Abyste se do něj vešli, budete nuceni vše nedůležité vyřadit.

Balte chytře

Nejprve do kufru naskládejte objemné věci. Mezery potom vyplňte těmi menšími. Díky tomuto triku se toho do kufru vejde víc – vyzkoušejte ho! Nejobjemnější kusy oblečení do kufru nedávejte, ale vezměte si je v den cesty na sebe.

Knihy nechte doma

Ano, víme, že jindy než na dovolené si knihu nepřečtete. Ale proč zbytečně táhnout balík knih, když si můžete vzít jednu čtečku?

Strýček příhoda s vámi určitě nejede

Dnes už po celém světě pořídíte to stejné, co doma. Takže věci, které si nejste jisti, zda budete potřebovat, nechte doma. A když bude třeba, určitě najdete obchod, kde danou věc pořídíte.

Jaké triky používáte vy?

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55