SOS dětské vesničky převzaly od Porsche Česká republika flotilu vozů Volkswagen Touran


· Provizorní řešení nahradila dlouhodobá spolupráce

· Tourany poslouží sociálním pracovníkům k cestám za dětmi z ohrožených rodin

Praha, 5. října 2020 – Společnost Porsche Česká republika rozšiřuje spolupráci s SOS dětskými vesničkami. Sociální pracovníci převzali minulý týden od největšího importéra nových automobilů do České republiky poslední z flotily pěti vozů Volkswagen Touran.

Nestátní nezisková organizace SOS dětské vesničky získala před příchodem chladného ročního období důležitou posilu v podobě pěti vozů Volkswagen Touran. Nové Tourany pomůžou terénním sociálním službám v odlehlých oblastech. Nahradily pětici vozů Volkswagen, které společnost Porsche Česká republika narychlo poskytla SOS dětským vesničkám na začátku letošního roku jako provizorní pomoc po nečekané ztrátě předchozího automobilového partnera.

„Spolehlivá mobilita patří do našeho popisu práce, a proto je pro nás velkým potěšením, že můžeme flotilou pěti vozů Volkswagen Touran dlouhodobě podporovat velmi záslužné aktivity SOS dětských vesniček,“ říká Franz Pommer, jednatel společnosti Porsche Česká republika.

„Ve spolupráci s SOS dětskými vesničkami posilujeme naši koncernovou zásadu „my, ne já“ a posilujeme tak vnímání odpovědnosti jako firmy za celou společnost. V příštím roce připravujeme v oblasti CSR další projekty,“ doplňuje Franz Pommer.

Sociální pracovníci SOS dětských vesniček si větší Tourany velmi pochvalují, protože jim usnadňují například rozvoz potravin z potravinových bank nebo oblečení. Za svými klienty jezdí především na Brněnsku, Přerovsku, Prostějovsku i v členité krajině Podjesenicka. „Děkujeme Porsche Česká republika a značce Volkswagen za podporu, bez níž bychom nemohli pomáhat rodinám, které žijí mnohdy na těžce dostupných místech,“ říká výkonná ředitelka SOS dětských vesniček Jindra Šalátová. „Naši pracovníci tak mohou obsloužit mnohem více klientů, než kdyby ta auta neměli. Ještě jednou za ně moc děkujeme. Je to pro nás obrovská pomoc.“

SOS dětské vesničky poskytují s vozy Touran svým klientům terénní sociální službu. Podporují například pěstounské rodiny nebo rodiny ohrožené odebráním dětí. „Pomáháme se vším, s čím se rodiny potýkají, ať se jedná o řešení dluhů nebo hledání nového pracovního uplatnění. Klientům však nevozíme jen pomyslné ryby, ale snažíme se je naučit, jak ryby chytat, aby tak získali potřebnou samostatnost,“ dodává Jindra Šalátová z SOS dětských vesniček.

SOS dětské vesničky pomáhají dětem v České republice již více než 50 let a v současnosti působí v sedmi krajích. Portfolio nestátní neziskové organizace je sestaveno z pěti základních služeb. SOS Kompas je preventivní služba a pomoc pro rodiny ohrožené odebráním dětí. Krizové centrum SOS Sluníčko poskytuje okamžitou pomoc zanedbávaným, zneužívaným nebo týraným dětem. Dalším pilířem je podpora pěstounských rodin v rámci programu SOS Přístav. Se vstupem do dospělého života pomáhá mladým lidem z dětských domovů nebo od pěstounů Dům na půl cesty zařazený do programu SOS Kotva. A v neposlední řadě provozují SOS dětské vesničky také Volnočasové centrum pod hlavičkou SOS Kajuta.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55