BMI kalkulačka je startem vašeho zhubnutí

S Novým rokem přichází nejčastější předsevzetí, kterým je hubnutí. Pokud i vy jste si dali za cíl, že letos opravdu zhubnete, máme pro vás pár osvědčených rad, s nimiž to skutečně dokážete. Kromě zdravého jídelníčku a dostatku pohybu budete ještě potřebovat pevné odhodlání a disciplínu.

Spočítejte si to

Ne každý, kdo chce zhubnout, hubnutí skutečně potřebuje. Na to, jak na tom jste, vám odpoví BMI kalkulačka. O co se jedná? BMI index je měřítko tělesné hmotnosti, při němž se vypočítává poměr váhy k výšce. Výpočet je velmi rychlý a jednoduchý. Můžete si ho vypočítat zcela sami tak, že vydělíte hmotnost v kg výškou v metrech umocněnou na druhou. Výsledné číslo nižší než 18,5 hovoří o podváze, rozmezí 18,5-24,9 je normální stav. Čím vyšší číslo získáte, tím o vyšší nadváze až obezitě hovoří. Aby byl výsledek co nejvíce přesný, je vhodné pro výpočet BMI použít zmiňovaný online kalkulátor, do něhož zadáte navíc váš věk, obvod pasu a boků. Během okamžiku se vám zobrazí výsledky včetně doporučované optimální váhy a zhodnocení poměru pasu a boků.

Co dál?

Pokud vaše hmotnost neodpovídá té doporučené, je skutečně ten nejlepší čas začít hubnout. Nejen z estetického hlediska, ale též ze zdravotního. Snížíte tak riziko onemocnění souvisejících s obezitou. Řeč je o cukrovce, vysokém krevním tlaku a srdečně-cévních chorobách. Při hubnutí si v prvé řadě nastavte hubnoucí plán zahrnující pravidelný pohyb a správně sestavený jídelníček. Hubnoucí proces též skvěle nastartujete díky dietnímu plánu sestávajícímu z proteinových jídel a nápojů. V každém případě platí stanovit si reálné cíle, jichž bez větších potížích dosáhnete. Důraz je třeba klást na dostatečný pitný režim a pravidelný přísun jídel – během diety nesmíte mít hlad. Jen tak zhubnete opravdu trvale bez nežádoucího jo-jo efektu.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55