Pepřový sprej a další prostředky osobní ochrany

Cítíte se často v ohrožení? Máte-li vyjít večer na ulici, není to pro Vás právě nejpříjemnější pocit? Pak jsou právě pro Vás určeny nejrůznější prostředky osobní ochrany. Jaké ale zvolit?

Pokud není zbytí a chodíte často ve večerních či nočních hodinách sama po ulicích, měla byste v první řadě myslet na svoji ochranu. Vždy je dobré umět alespoň několik chvatů, nicméně velice účinné jsou rovněž prostředky osobní ochrany jako například paralyzér, teleskopický obušek, pepřový sprej nebo moderní obranné spreje s osvětlením. Kde ale tyto spolehlivé prostředky osobní ochrany zakoupit a jaké zvolit?

Branse 1

Pepřový sprej či obranné spreje s osvětlením?

Pepřový sprej je pravděpodobně nejběžnějším prostředkem osobní ochrany, jenž je také velice účinný. S pepřovým sprejem si tedy pořídíte spolehlivého ochránce, a to za pár korun. I tak se ovšem vyplatí investovat do dražších produktů, neboť až příliš levné pepřové spreje nebudou fungovat ani spolehlivě ani dlouhodobě. Zvolte tedy nejlépe pepřový sprej značek Fox Labs nebo Streetwise Police a jiných prověřených výrobců, které patří k nejúčinnějším.

Vhodnou variantou jsou nicméně již zmíněné obranné spreje s osvětlením, které spolehlivě odradí prakticky každého útočníka. Sprejové svítilny tak přinášejí větší bezpečí a mnohem více sebejistoty každé ženě, která musí vyrážet ven i bez asistence slunečních paprsků.

Branse 2

Další spolehlivé prostředky osobní ochrany

Pokud si žádáte „náročnější“ prostředky osobní ochrany, můžete vyzkoušet elektrické paralyzéry. Ty jsou samozřejmě dražší, ale také velice „silné“. Paralyzér tedy garantuje zvýšený pocit bezpečí (nejen) každé ženě či dívce. Platí ovšem, že k používání elektrických paralyzérů Vám musí být 18 let!

Manuální variantou pro osobní ochranu je teleskopický obušek, k jehož použití to však již chce mít i nějakou „páru“. Rovněž s teleskopickým obuškem ale dokážete odradit potenciálního útočníka a jen jeho vlastnictví Vám může přidat na klidu. Každopádně platí, že pepřový sprej, obranný sprej s osvětlením, paralyzér, teleskopický obušek a další prostředky osobní ochrany zakoupíte ve specializovaných internetových obchodech, anebo v nejrůznějších army shopech.

 

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...