Zatočte s celulitidou pomocí cvičení

Nevzhledné dolíčky zvané celulitida trápí ženy napříč všemi věkovými kategoriemi, a výjimkou již není ani u mužů. Nejčastěji se vyskytuje na stehnech či zadečku, a trápí nás zejména v létě, kdy odhalujeme svá těla v plavkách. Boj s celulitidou není nijak lehký, přesto zdaleka ne marný. Zejména cvičení v kombinaci se zdravou stravou a dostatkem tekutin dovede mnohdy opravdové divy.

Jak vzniká celulitida?

Celulitida je estetický neduh projevující se hrbolatou pokožkou především v oblasti hýždí a stehen. Může se ale objevit také na břiše, pažích, na poprsí i v obličeji. Při celulitidě se podkožní tukové buňky nafukují a plní se většinou škodlivými odpadními látkami, které by měl z těla odvádět lymfatický systém. Zvětšené tukové buňky jsou pak vytlačovány proti povrchu kůže, kde vytváří nevzhledné ďolíčky, připomínající právě strukturu pomerančové kůry. Příčin vzniku je mnoho, od dědičných faktorů, přes stravovací návyky a životní styl, až po hormonální léky.

Co s tím?

V první řadě je potřeba upravit jídelníček včetně pitného režimu. Zapomenout byste měli především na výraznější solení pokrmů, dále pak vepřové maso, sýry, jogurty a potraviny s vysokým obsahem škrobu. Tabu by mělo být také bílé pečivo, veškeré sladkosti, červené maso, uzeniny a smažené jídlo. Naopak zelenině otevřete náruč dokořán, společně s dodržováním pitného režimu. Pomoci mohou také různé kosmetické přípravky, ale zejména fyzická aktivita, ideálně přímo šitá na míru potížím s celulitidou.

Cviky proti celulitidě

Zvedání pánve: Ideálním cvikem pro rozproudění krevního oběhu je zvedání pánve z polohy vleže na zádech, kdy ležíte na podložce a vaše chodidla jsou opřena například o židli. Ruce opřete dlaněmi o podložku a při výdechu zvedejte pánev vzhůru současně se stažením půlek zadečku k sobě. S nádechem povolte a jděte dolů, nikoliv však úplně. Opakujte pomalu, zhruba dvacetkrát. Alternativou k tomuto cviku je poloha, kdy chodidla nejsou na židli, ale na podložce. Ideální je opakovat minimálně patnáctkrát.

Zanožování: Jedním z nejúčinnějších cviků likvidujících celulitidu je podle odborníků zanožování, kdy klečíte na podložce, opíráte se lokty o podložku, a jednu nohu zvednete tak, aby stehno bylo stejně vysoko jako váš zadeček. Následuje fází kmitání, kdy zvedáte nohu nahoru a dolu zhruba patnáctkrát až dvacetkrát. A samozřejmě střídáte rovnoměrně na každou nohu.

Dřepy do výpadu nebo výpady: Velmi efektivním cvikem jsou také dřepy do výpadu, kdy se nejprve postavíte rovně, následně uděláte klasický krok dopředu, a v této pozici uděláte s nádechem dřep. Fyzicky je tento cvik poměrně náročný, a důležitá je také technika, kdy by koleno přední nohy nemělo přesáhnout špičku chodidla. Pokud je pro vás dřep příliš náročný, cvičte pouze výpady, kdy uděláte krok naopak výraznější, a následně snížíte těžiště těla. Váha musí být přenesená na přední nohu a koleno přední nohy by mělo být nad chodidlem. Cviky opakujte patnáctkrát na každou stranu.

Posilování vnitřních a vnějších stehen: Pokud vás trápí celulitida v oblasti stehen, vyzkoušejte cviky vleže, posilující právě oblast stehen. Vnější část posílíte vleže na boku, kdy si rukou podepřete hlavu, pokrčíte koleno spodní nohy a horní nohu držíte nataženou v prodloužení páteře. Následuje zvedání horní nohy, přičemž pánev držíte stále kolmo k podložce. V nejvyšší pozici pak držte nohu 2–3 vteřiny a povolte dolů. Pokud jde o stehna vnitřní, můžete zůstat v poloze vleže na boku, ale tentokrát pokrčte horní nohu v koleni a položte ji před spodní nohu tak, aby chodidlo horní nohy leželo před kolenem dolní nohy. Spodní nohu držte nataženou s lehce pokrčeným kolenem a zvedejte ji mírně vzhůru, dokud neucítíte záběr na vnitřní straně stehna. Držte 1–2 vteřiny a pak nohu pomalu vraťte do výchozí pozice. Cviky na vnější i vnitřní stehna opakujte vždy zhruba patnáctkrát na každou nohu.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55