Samoopalovací krémy – opálení i bez sluníčka

Na léto si budeme muset ještě nějakou tu chvíli počkat, letní opálení si ale můžete dopřát třeba hned. A rozhodně to neznamená, že byste kvůli tomu museli zoufale lapat paprsky prvního jarního sluníčka nebo utrácet za dovolenou v Karibiku. Moderní alternativou jsou samoopalovací krémy, které zajistí vaší pokožce bronzový nádech, jsou v mnohém ohleduplnější než klasické slunění, a může vám být jedno, jaké počasí je zrovna venku.

Jak funguje samoopalovací krém

Samoopalovací krémy, mléka či spreje obsahují látku DHA, která se při kontaktu s teplem a kyslíkem oxiduje a tím se zbarvuje. Látka DHA se váže na povrch pokožky, která se postupně s oxidací DHA zabarví, a pleť tak dostává nádech podobný tomu, jakým jej proměňují sluneční paprsky – aniž by ale byla jakkoliv poškozena. Zabarvení přitom vydrží, dokud se neodloučí povrchové buňky pokožky. Samoopalovací krém je tak vhodným řešením i pro ty, kteří trpí sluneční alergií, nebo nechtějí vystavovat svou pleť UV paprskům.

Výhody samoopalovacího krému

Velkou výhodou samoopalovacích přípravků je, že je můžete používat kdekoliv a v kteroukoliv roční dobu, bez ohledu na počasí. Mimo to umožňují nesmírně rychlou a jednoduchou aplikaci, která na rozdíl od pobytu na slunci nebo v soláriu nevyžaduje žádné dlouhé vylehávání a opalování se, které mnohdy nudí. Mimo to se samoopalovacím krémem se nikdy nespálíte, přitom odstín pokožky můžete sami volit množstvím použitého krému nebo počtem opakovaných aplikací. A bílá neopálená místa pod bikinami? Ta jsou minulostí. Samoopalovací krém můžete aplikovat i tam, kam běžně oko okolí nedohlédne.

Nevýhody samoopalovacích přípravků

Pořízení samoopalovacího přípravku vás pochopitelně bude něco stát. Vše záleží na kvalitě přípravku, řádově ale půjde o stokoruny, což se nemusí zdát jako malá částka. Na druhou stranu si ale prohlídněte ceny týdenních zájezdů k moři, a je pak spíše otázkou, zda je cena výhodou či nevýhodou.

Možným kamenem úrazu ale může být aplikace, obzvláště u levnějších přípravků, kde je skutečně potřeba maximálně pečlivě dbát na rovnoměrnost aplikace krému. V opačném případě mohou na pokožce vznikat nerovnoměrně zbarvená místa či dokonce skvrny, které nejsou esteticky nijak přitažlivé.

Tipy a rady:

1. Před aplikací samoopalovacího krému dopřejte svému tělu důkladný peeling. S jeho pomocí pokožku vyhladíte, a následné opálení získané pomocí samoopalovacího přípravku bude rovnoměrnější.

2. Pokud chcete podobný krém použít také na obličej, a v minulosti jste to nikdy nezkoušeli, nejprve vyzkoušejte aplikaci na malém kousku pleti. Teprve pokud se neobjeví žádná alergická reakce, můžete jej s klidem použít na celý obličej.

3. O natření míst, na která nedosáhnete, požádejte někoho blízkého. Určitě se nepokoušejte o žádné akrobatické pózy, nátěr by jistě nebyl rovnoměrný.

4. Pokud si nejste svými schopnosti ještě zcela jistá a nechcete pak třeba vypadat jako dalmatin, smíchejte samoopalovací krém s tělovým mlékem. Odstín pak bude jemnější a drobné nedostatky snáze splynou.

5. Pokud aplikujete samoopalovací přípravek bez použití rukavic, po ukončení aplikace si nezapomeňte důkladně umýt ruce. Tmavé dlaně vypadají opravdu příšerně.

 

 

 

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55