Jak vybrat ubrusy pro běžné i sváteční chvíle?

Ubrusy, ale i prostírání na stůl patří neodmyslitelně k našim životům, aniž si to mnozí z nás vůbec uvědomují. Jak ale vybrat tyto bytové textilie tak, aby se hodily právě do vašeho interiéru?

Samozřejmě že v oblasti ubrusů nebo prostírání na stůl lze v současné době poměrně hodně experimentovat, neboť si aktuálně můžete pořídit celou řadu těchto výrobků, jak ostatně kupříkladu dokládá nabídka e-shopu Laube.cz. Jak ale vybrat přesně takové ubrusy, jež se budou hodit přesně k Vám do kuchyně, obýváku či do jídelny? Faktorů, podle nichž lze volit, je více, pojďme se tedy na některé zaměřit.

Laube2

Ubrusy jako nepřehlédnutelná součást interiéru

Je pochopitelné, že do každého interiéru se budou hodit jiné bytové textilie. Přesto lze nalézt několik zevšeobecňujících faktů, už třeba ten, že jsou stále velice populární bavlněné ubrusy. Zde jsou další:

  • Ubrusy si dnes můžete pořídit ve skutečně pestré škále variant (viz tady), řiďte se tedy např. barevnými odstíny místnosti, kam jej kupujete. Někdy není na škodu vyzkoušet kontrast. Pestrobarevné ubrusy tak mohou dodat místnosti s jinak střídmými barvami zajímavý vzhled.
  • Ubrus nemusí zakrývat celý stůl, zvláště pokud jste na jeho vzhled náležitě hrdá. V takovém případě lze třeba použít několik menších ubrusů anebo středový ubrus (tzv. běhoun).
  • Je dobré vyladit i tvary. Stoly mohou být kupříkladu obdélníkové či oválné, a tomu by měla odpovídat rovněž jejich „pokrývka“.
  • Samozřejmě je nutné pamatovat též na prostírání na stůl. I v této oblasti existuje mnoho výrobků, lze si tedy pořídit přesně takové, které se budou hodit k vašemu novému ubrusu.
  • Investovat můžete i do multonu pod ubrusy. O co se jedná? Jednoduše jde o protiskluz pod ubrusy, jenž tlumí nárazy a zároveň chrání stůl před prolitím ubrusu tekutinou.
  • S blížícími se vánočními svátky je nepochybně nutné myslet i na sváteční ubrusy a prostírání. Ty mohou „nést“ vánoční motivy, nicméně ani to nemusí být pravidlem. Překrásné textilie se budou jevit jako sváteční i bez jakéhokoli motivu a můžete je navíc používat při kterémkoli svátku či speciálním okamžiku, takže se vyplatí.

 

 

 

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55