Co přibalit na dovolenou? Přeci dobrou knihu! Víme, jaký titul vám nesmí chybět.


Už plánujete letní dovolenou, sepisujete seznamy a objednáváte letenky? A nezapomněla jste na něco? Na dovolenou přeci nemůžete odjet bez dobré knihy! Poradíme vám, jakou knihu přibalit!

Temná budoucnost: Trilogie Divergence

Ať už budete na chalupě, v letadle, na pláži nebo u rybníka, trilogie Divergence vás pohltí a nepustí, dokud nedočtete poslední jpegstránku. Dystopická trilogie pobláznila celý svět a i když ji často najdete pod štítkem kniha pro mládež, baví čtenáře každého věku.

První díl strhující trilogie mladé autorky sklidil celosvětový úspěch a deník New York Times jej dokonce zařadil na šesté místo v seznamu bestsellerů. Autorka Veronica Rothová se tak stala přes noc senzací.

Tip: První díl Divergence se již dočkal filmového zpracování. Od 1. 5. ho můžete vidět v kinech. Pokud ale nechcete čekat na rozuzlení, můžete si další dva díly přečíst sama. Pořídíte je na albatrosmedia.cz!

  • V prvním díle vás autorka zavede do budoucnosti, která vůbec není růžová. Chicago obklopují močály a ostnatý drát. Jeho obyvatelé žijí v pěti frakcích a každý člen společnosti prochází v šestnácti letech zkouškou. Ta určí, do které frakce bude člen společnosti přiřazen. Hlavní hrdince je právě šestnáct let a zkouška ji přiřadí hned do tří frakcí. A to není dobře. Ve společnosti, kde Beatrice žije, je odlišnost nebezpečná. Do toho všeho se navíc připlete láska a všechno se začne komplikovat. Možná vás překvapí otevřený konec, tak můžete hned sáhnout po druhém díle, který nese název Rezistence.
  • I druhý díl svižně plyne. Nečekané zvraty a napětí vás rozhodně nenechá vydechnout. Napětí ve společnosti vyvrcholilo krvavou tragédií. A konflikty mezi jednotlivými frakcemi jsou na denním pořádku. Před válkou už není úniku. Beatrice stojí před další těžkou volbou a musí se vyrovnat se svojí divergentní povahou.
  • Příběh vrcholí ve třetím díle s názvem Aliance, kde se celá společenská situace ještě více komplikuje. Společnost je v troskách a po válkách mezi frakcemi zbyly jen oběti a trosky. Beatrice chce ochránit své blízké, a proto jí nezbývá nic jiného, než se vydat za hranice města. A tam odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než všichni čekali.

 

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55