Dekorativní LED řetězy na Vánoce nesmějí chybět

Vše, co činí Vánoce kouzelným časem, máte ve svých rukou vy. Tipem k výzdobě jsou vánoční LED řetězy – zajímavá alternativa svátečního osvětlení, která je nabízena v širokém sortimentu za přijatelné pořizovací ceny. snadno si tak na své přijde naprosto každý. Přinášíme vám informace, které byste před případným nákupem rozhodně neměli přehlížet!

Proč je LED osvětlení tolik oblíbené?

  • Při výzdobě bytu nebo domu     pravděpodobně nechcete strávit spoustu svého volné času. Lepší je, když vám práce odsýpá od ruky a vše je v krátkosti hotové. Možná i právě proto patří LED osvětlení mezi nejoblíbenější vánoční dekorace. Jeho instalace je totiž velmi snadná a poměrně rychlá.
  • Nejjednodušší je omotat dekorativními LED řetězy zábradlí na balkoně nebo na schodišti v domě. Pak už jen stačí zapojit napájecí kabel do zásuvky a rázem máte doma vytvořenou příjemnou atmosféru, která se přenese i na vás. Hezky vypadají LED řetězy, které zútulní okno. Pochopitelně, že do plastového rámu je nelze připevnit za pomoci hřebíků. Ale úplně stačí zakoupit si v některém hobby marketu nalepovací háčky a s jejich pomocí osvětlení instalovat. Ani toto by vám nemělo zabrat příliš času, když si háčky koupíte dopředu.
  • Oblíbenost LED řetězů je spojená také s vysokou zářivostí, která je viditelná daleko široko. Ozdobte si například strom na zahradě a pozorujte jeho světlo.. Zvláště pěkný pohled na tu nádheru je přes okno z tepla domova. I děti se těší na chvíli, kdy se ve vaší domácností začne s vánoční výzdobou. Ostatně, i kvůli nim to všechno děláte. Rozzářené dětské oči za tu trochu námahy opravdu stojí.

Jak funguje LED osvětlení

Říká vám něco pojem elektroluminiscence? Nikoliv? Pak tedy vězte, že je to jev, který stojí za LED diodovým osvětlením. Jedná se o přeměnu elektrického proudu přímo na světlo, kdy po připojení elektrického proudu se elektrony z první vrstvy LED diody přesouvají na vrstvu druhou a vytvářejí přebytečnou energii ve formě světla.

LED technologie vykazuje hned několik výhod. Jednou z nich je schopnost dosáhnout jakékoliv požadované barvy světla bez potřeby dalších filtrů, které by přeměnily bílé světlo na červené, zelené či modré. Filtry snižují intenzitu světla a nedosáhnete s nimi syté barvy. Naproti tomu LED technologie pracuje na základě využití modrého světla spolu s fosforem, aby se docílilo ideálně bílého světla. Kvalita LED svítidel je přitom osvědčena certifikátem. Proto je důležité vybírat jen produkty, které se mohou jím prokázat.

Dlouhá životnost a ekonomická výhodnost LED diod

Oproti běžným žárovkám s wolframovým vláknem jsou LED diody výrazně ekologické – přispívají totiž ke snižování emisí oxidu uhličitého a mají mnohem nižší spotřebu elektrické energie. Chcete docílit až 90 % úspory za svícení? Pak si vybírejte do domácností raději LED žárovky a vánoční osvětlení s LED diodami. Přeci jen se v době Vánoc světelnými řetězy svítí poměrně dlouhou dobu, a nechcete-li platit vyšší výdaje za spotřebovanou elektřinu, pak volba LED osvětlení je tím správným krokem.

Široký sortiment je zárukou, že si vybere každý

  • Pestrý výběr LED řetězů, který nabízejí kamenné prodejny a internetové obchody, zaujímá většinu zákazníků. Různá barevnost LED diod – od teple bílé po studenou, přes modrou, červenou, růžovou, žlutou či zelenou až po barvu multicolor – zpříjemní vaše okolí zářivým světlem, které přitahuje zraky všech kolemjdoucích. LED řetězy se liší také v délce. Některé kratší využijete při výzdobě truhlíku s vánoční dekorací na okenní římse, jiný připevníte po obvodu okapu po celé střeše vašeho rodinného domu.
  • Kromě LED řetězů existují ještě LED kabely, které vypadají podobně, jen LED diody jsou umístěné nikoliv na kabelu, ale uvnitř plastové hadice. I ony se vyznačují snadnou montáží. Jako výhodné řešení se dále nabízejí solární světelné dekorace, které ke svému svícení využívají sluneční energii. Je to výhodné řešení hlavně v případě, že nemáte po ruce zásuvku, abyste osvětlení zapojili do elektřiny. Takto můžete vyzdobit živý plot na zahradě nebo rostlý strom. Pochopitelně, že řetězy i kabely lze používat k výzdobě i mimo vánoční čas. Použít je můžete na vaší zahradní párty nebo při oslavě narozenin či jiné významné události.
  • Originálně vypadají také světelné rampouchy, obvykle svítící bílým světlem v teplém, či studeném odstínu nebo v modré barvě. Hezky vypadají na střeše domu, nad vchodem, doma je můžete instalovat na schodiště. Je třeba přitom správně rozlišovat způsob jejich použití. Ty, které jsou určené do domácího prostředí, mají stupeň krytí IP 20. Na ven musíte koupit světelnou dekoraci s krytím minimálně IP 44 nebo IP 65, které odolává působení vody a mechanické námaze.
  • Kromě LED řetězů, kabelů a     rampouchů najdete na trhu také zajímavě vypadající LED světelné projektory, které pracují na principu laseru. S jeho pomocí promítají například na stěnu v pokoji nebo na fasádu domu barevné obrazce – nejčastěji sněhové vločky. Jejich výhoda tkví v množství programů, kterými disponují. Stačí jen navolit ten, který se vám líbí, a kochat se tou nádherou. Váš dům bude určitě originálně vyzdobený.    

Snažili jsme se vám představit jednotlivé druhy světelných dekorací, jimiž si můžete zpříjemnit sváteční čas. Už jste se rozhodli, který si vyberete? Budou to spíše LED řetězy a kabely, nebo dáte přednost světelným rampouchům? Nebo to bude snad letos něco úplně jiného? Chcete-li se odlišit od ostatních, můžete vyzkoušet třeba vánoční LED projektor! Ať se rozhodnete pro cokoliv, a že je z čeho vybírat, vždy s jejich pomocí vykouzlíte doma příjemnou náladu.

 

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55