Severský design očima ženy…

Jaký je severský design očima ženy? Setkali jsme se s názorem, že interiér zařízený v tomto stylu je spíše mužskou výsadou.  Jednoduché linie, minimum zdobení a když už tak geometrickými tvary, černo-bílá barevnost a funkčnost na prvním místě – to přeci zní, jako ryze mužská věc, NEBO NE? Rozhodli jsme se proto na interiér a zmiňovaný nordic styl, chcete-li česky – severský styl, podívat.

31

Svět není černo-bílý, nordic styl také ne!

Ačkoli doplňkům v severském stylu opravdu dominují elegantní černá a bílá, která umocní prostornost a vzdušnost, nejsou to všechny barvy. Dále se běžně setkáte s odstíny něžné šedé a s přírodními barvami. Bylo pro nás milým překvapením, že trendem v nordic stylu pro JARO 2014 jsou pastelové barvy. A tak bytové doplňky v „nudné šedi“ oživila růžová, mentolová a limetková. Stále nám chtějí tvrdit, že je NORDIC jenom pro chlapy?

Světlo prosím!

Kdo jiný by měl být mistrem na výrobu světel než designéři ze severských zemí. Tam si umí světla vážit. Není proto divu, že interiérům v Dánsku a Norsku dominují lampy, lampičky a další osvětlení. Designové lampy v nordic stylu budou proto hrdým doplňkem každé domácnosti. I té Vaší, na to můžete vzít jed.

Strohý deseign, žádná nostalgie – nenechte se vysmát!

Dalším velmi častým argumentem, proč je NORDIC chlapská záležitost je, že nedává prostor ozdobičkám, zbytečnostem, nostalgii… Nechceme tady spekulovat nad tím, že ne všechny ženy milují cinkrlátka a přeplácanou domácnost, a místo toho se raději podíváme na další slabinu tohoto tvrzení. I interiér v Nordic stylu si totiž můžete tak trochu přizdobit. Samozřejmě s citem. A protože se na věc díváme opravdu očima ženy, padly nám do oka originální rámečky a obrázky na stěnu severských designérek pod značkou Vanilla Fly. Co říkáte? Líbí se Vám?

 

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...