Jak správně pečovat o nehty

foto: Fing'rs / Flickr.com

foto: Fing’rs / Flickr.com

Ruce a spolu s nimi i nehty jsou vizitkou každého člověka, a byť si toho možná mnohdy ani nevšimneme, okolí naše ruce velmi pečlivě sleduje. Samozřejmostí by proto měly být vždy čisté, upravené, a ideálně zdravé nehty. Jak ale dokonalých nehtů dosáhnout? A jakých chyb se především vyvarovat? Poradíme…

Na rozdíl od krásných šatů či šperků, které stačí koupit a obléct, krásné nehty vyžadují dlouhodobou starostlivou péči a správné zacházení, aby byly vaší chloubou. Základem je přitom správný postup při péči o nehty, vhodná výbava i výživa pro nehty.

Vsaďte na pilník

Pro úpravu nehtů je ideální použití pilníku, případně zastřižení nůžkami a následné použití pilníku. Pouze pilník totiž dovede zjemnit ostré hrany vytvořené ostřím nůžek, které by se mohly zadrhávat a způsobit třepení či zatržení nehtu. Pokud jde o úpravu pilníkem, základem je broušení jedním směrem. Nejvhodnější jsou přitom pilníky skleněné či papírové, které jsou šetrnější než jejich kovoví příbuzní.

foto: gothikrose / Flickr.com

foto: gothikrose / Flickr.com

Lakování

K úpravě a zdobení nehtů slouží laky na nehty, které mohou vyživovat, chránit i barevně prozařovat. Před nalakováním by měly být nehty vždy čisté, suché a odmaštěné, jinak nebude lak dobře držet. Pod barevný lak by přitom měl vždy přijít nejprve lak průhledný, ideálně přímo podkladový, který zamezí možnému zabarvení nehtu. Pokud si nehty nelakujete, použijte pro jejich zkrášlení leštičku, která rozjasní jejich povrch.

Odlakování

K odstranění laku používejte výhradně odlakovače, nesnažte se lak nikdy brousit pilníkem ani seškrabovat ostatními nehty. Odlakovač vám pomůže zbavit se laku spolehlivě a šetrně, a navíc vyživí i samotný nehet. Vyhýbat byste se ale měli odlakovačům s acetonem, které nehty vysušují. Po odlakování je pak vždy vhodné nehty natřít výživným lakem a nechat je zregenerovat.

Výživa

Jednou za čas byste nehtům měli dopřát regeneraci za pomoci krému, nehtového oleje či zábalu. A to zejména pokud veškeré domácí práce jako je mytí nádobí či drhnutí vany provádíte bez rukavic.

foto: Richard / Flickr.com

foto: Richard / Flickr.com

Péče o nehty se týká i nohou

Přestože na rozdíl od rukou, nehty na nohou neukazujeme zdaleka každému kolemjdoucímu, i ony si zaslouží pravidelnou péči. V zimě, kdy jsou většinu času v uzavřené obuvi, postačí vhodné ošetření a úprava nehtů, v létě se pak můžeme vyřádit i pokud jde o barvičky a zdobení. Péče, kterou pedikúře věnujete v zimě, se vám přitom v létě jednoznačně vrátí, a vy tak se nebudete muset stydět obouvat sandálky ani žabky.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55