Kruhy pod očima – co s nimi?

Nehezky vyhlížející kruhy pod očima trápí poměrně velkou část populace, ať už výjimečně, nebo zcela pravidelně. Někoho trápí po probděné noci, jinému jsou však věrným společníkem i bez ohledu na množství spánku. Z estetického hlediska jsou přitom poměrně nepříjemným problémem, který chce buď dlouhodobou cílenou snahu o vymýcení, nebo akutní maskování pomocí kosmetiky – s obojím vám poradíme.

Co způsobuje kruhy pod očima?

foto: desi.italy / Flickr.com

foto: desi.italy / Flickr.com

Faktorů, které ovlivňují vznik nehezkých tmavých kruhů pod očima, je celá řada. Některé ovlivnit můžeme, jiné ne. Například dědičnost patří jednoznačně do první skupiny. To, že vaše babička i maminka nevyjdou z domu bez korektoru pod víčky, ale ještě neznamená, že i vy se musíte s kruhy pod očima trápit na věky. Pokuste se eliminovat přinejmenším negativní okolnosti, které ovlivnit můžete. Především si dopřávejte dostatek spánku, nepřetahujte se, vyvarujte se přílišného namáhání očí u nedostatečného osvětlení nebo například při špatné poloze při čtení. Zároveň má významný vliv na tvorbu kruhů pod očima také stres, nesprávné stravování (především mnoho soli a uzenin, či nedostatek vitamínu A), alkohol či drogy, ale i různá vnitřní onemocnění, jako je chudokrevnost, špatná střevní funkce, avitaminóza, choroby ledvin nebo srdce. I z toho důvodu je vhodné kruhy pod očima nepodceňovat, a případně jejich výskyt prokonzultovat i s lékařem.

foto: ftzdomino / Flickr.com

foto: ftzdomino / Flickr.com

Dlouhodobá péče

Pokud vás kruhy pod očima trápí pravidelně, boj s nimi bude běh na dlouhou trať. V první řadě budete muset eliminovat výše uvedené negativní vlivy, žít zdravěji, možná upravit jídelníček, více relaxovat. Vhodně pak můžete připojit také speciální kosmetiku, zejména speciální krémy pod oči a liftingové přípravky. Blahodárně ale působí údajně i některé babské rady, které doporučují třeba přikládat na víčka plátky okurky či mokré sáčky černého čaje.

Rychlé řešení: kosmetika

Obzvláště pokud kruhy pod očima objevíte výjimečně po dlouhém ponocování, nebo v období nachlazení, jako jednorázová rychlá pomoc vám postačí korektor nebo zesvětlující make-up, který nanesete na oblast pod očima a jemně rozetřete směrem od kořene nosu k okrajům obličeje. Nanášení i roztírání by mělo být jemné, neboť kůže kolem je citlivá. Co se týče volby odstínu, měl by být o jeden odstín světlejší, než je make-up který použijete na zbytek obličeje. Vše pak zafixujte jemně pudrem.

foto: soundlessfall / Flickr.com

foto: soundlessfall / Flickr.com

Když nezabere vůbec nic

Pokud je váš boj s kruhy pod očima i po delší námaze stále bez efektu, a tmavá místa pod očima vás skutečně trápí, můžete se v krajním případě obrátit na plastického chirurga. Plastická operace dolních víček může problém s tvorbou kruhů vyřešit, předem ale samozřejmě musíte vše důkladně prokonzultovat s lékařem, který odborně posoudí vaši situaci a navrhne možná řešení.

Komentovat

Váš email nebude publikován. Vyžadovaná pole jsou označeny *

*

Můžete použít HTML tagy...


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/30322/virtual/www/domains/ocimazeny.cz/wp-content/themes/glamour/single.php on line 55